Кройка.
По кройката правим клюн от жълт фотокартон и го сгъваме по пунктирните линии както е показано на шаблона. Също така от флис изрязваме лапи и опашка. Всички детайли (очи, клюн, лапи) залепяме към нашите помпони, и пингвините са готови.
Кройка:
Главата на птичката: намотайте на шаблона 6 реда синя прежда на отбелязаният участък. Сега в долната половина намотайте тъмно-синя прежда остначало 2 реда, после 3 непълни реда. Останалата част на помпона напълнете с пълни кръгове бяла прежда.
Тяло: направете кратък тъмно-син ред на отбелязаният участък на гърдите, след това - 3 реда синя прежда на отбелязания участък отзад на дупето. За гръб направете кръг от сиво-синя прежда, а за корема - светло-жълта до тогава, докато отверстието на шаблона не се запълни напълно. Главата пришийте към тялото.
Крилата направете от тъмно-син и светло-син флис и залепете така, че тъмната част да е от горе. Второто крило направете като огледално изображение на шаблона. Опашката също се изготвя от тъмно-син флис, зашийте крилата и опашката по сгъвките с пунктирна линия. Тези детайли, а също така и клюна от сив фотокартон и очите от маниста се прикрепят към птичката.
За мишката: 12г сива синтетична прежда, 12г светло-кафява прежда (вълна със синтетика), сив и светло кафяв флис, конци за шиене сиви и светло кафяви, дървени маниста 6мм.
Помпона за тялото на мишката (кройка H1) направете от светло кафява или сива прежда. При завързването на удължена форма помпона се деформира, за това е нужно тялото на мишката да се подравни и поправи с ножици, изрязвайки ненужното. Ушите да се скроят от флис, а в указаното място да се направи разрез и да се прикрепи на разстояние 2.5 см от края на носа. Прикрепете очите от маниста. За опашка използвайте конец от преждата с дължина 1м , сгънете го на две и направете от него шнур. Отбележете 15 см, направете здрав възел, останалата част изрежете. Опашката се прикрепя или зашива към задната част на мишката.
Tаралеж: 10г сива синтетична прежда, 4г розова синтетична прежда, дървени мъниста 6 мм, клечка за зъби, водоустойчив черен флумастер.
Шаблонът Н2 е начертан така, че гърбът на таралежа с бодлите ще се получи с по-дълги конци още при самото намотаване, от колкото муцунката. Тези две области се отделят една от друга с "шип". За да не се приплъзва сивата прежда при намотаването. Намотайте шаблона със сива и розова прежда. След това разрежете помпона, завържете и подравнете с ножици, правейки розовата муцунка малко по-остра. Прикрепете мънистата-очи. За нос отрежете от клечката за зъби парченце с дължина 2 см и с тъпият край поставете в мънисто. Видимата част на клечката през мънистото оцветяваме с флумастера и поставяме носа в муцунката на таралежа така, че мънистото да е точно на края на носа.
Материали: 18г декоративна прежда (смес синтетика) бяло-кафява, 3г прежда стреч (вълна със синтетични влакна) охра, 1г прежда (синтетика) тъмно кафява, 1г прежда (синтетика) бежова, жълт фотокартон, 2 дървени маниста 1 см, акрилни боички: оранжеви, жълти, прозрачен лак, четка.
За совата е използвана специална декоративна прежда, на която в кафевите конци има поставени бели влакна, напомнящи памук. Вместо такава прежда може да използвате бяло-кафяв меланж.
Главата на совата: започваме да намотаваме на шаблона тъмно-кафявата прежда на участък I и намотаваме 2 реда между А1 и А2. Слет това правим 3-ти ред върху А1 и А4 до А3 и 4-ти - отново назад към А1. Оставяме конеца настрани. Сега в сегмент II 2 реда между А1 и А3 от бяло-кафявата прежда. От бежовата прежда на участък III отначало намотаваме 1 ред междъ А2 и А4, 2-ри ред правим по-дълъг с 2 витки за А2, също така 3-ти и 4-ти малко по-дълги. Участъкът около тази бежова намотка се запълва от двете страни до А1 и А3 с тъмно-кафява прежда - 2-3 къси редове. И накрая още 1 път на участък II намотаваме 2 реда бяло-кафява прежда.
Тялото на совата: намотаваме на шаблона само 3 реда и след това намотаваме шрежда на 2-рата половина, така че тя да се разпределя равномерно. На левия участък I от В1 до В2 намотаваме само бяло-кафява прежда. На участък II правим всеки път по 2 реда от стреч преждата охра, а след това 3-ти ред двоен конец от бежовата и тъмно-кафявата прежда.